Блок керування установки для експонування фоторезисту
Основний зміст сторінки статті
Анотація
Сучасні технології розробки електронних пристроїв потребують ефективних процесів виготовлення друкованих плат для дрібносерійного виробництва. Основними елементами пропонаваного приладу є такі блоки: блок вводу - енкодер, в якості блоку контролю використана мікросхема серії STM32F103С8Т6 сімейства мікроконтролерів ARM як найбільш функціональна і економічна. Відображення інформації буде здійснюватися на LCD екран. Блок освітлення складається з УФ світлодіода і перетворювача напруги. Таким чином, перевагою розробленого пристрою є його невисока собівартість. Крім того, компактність і портативність приладу полегшує його зберігання і обслуговування. Налаштування всіх параметрів роботи приладу зосереджено в одному регуляторі, що значно спрощує його експлуатацію. Таким чином, нами розроблений прилад, що забезпечує надійний і одночасно простий процес експонування фоторезиста в лабораторних умовах.
Бібл. 8, рис. 1, табл. 1.
Блок інформації про статтю
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Посилання
V. B. Brodin and I. I. Shagurin, Mikrokontrolleryi. Arhitektura, programmirovanie, interfeys. [Microcontrollers. Architecture, programming, interface]. Moscow, 1999.
P. N. Volodin and A. V. Zatyilkin, “Ustanovka dlya eksponirovaniya fotorezista na pechatnyih platah v usloviyah uchebnoy laboratorii.[Installation for exhibiting photoresist on printed circuit boards in an educational laboratory],” Sovrem. Nauk. Tehnol., vol. 1, no. 5, pp. 34–35, 2014.
I. M. Glazkov and Y. A. Rayhman, Generatoryi izobrazheniy v proizvodstve integralnyih mikroshem. [Image generators in the production of integrated circuits]. Minsk: Nauka i tehnika, 1981.
A. N. Gormakov and N. A. Voronina, Konstruirovanie i tehnologiya elektronnyih ustroystv priborov. Pechatnyie platyi. [Design and technology of electronic devices devices. Printed circuit boards]. Moscow, 2006.
B. A. Lapshinov, Tehnologiya litograficheskih protsessov : Uchebnoe posobie [Technology of lithographic processes: Manual]. Moscow: MIEM, 2011.
G. V. Myilov, Pechatnyie platyi. Vyibor bazovyih materialov [Printed circuit boards. Selection of base materials.]. Moscow: Goryachaya liniya – Telekom, 2015.
A. N. Vladimirova, Ed., Odnokristalnyie mikrokontrolleryi Microchip: PIC16C5X [Microchip single-chip microcontrollers: PIC16C5X]. Moscow: ORMIX, 1996.
A. V. Eltsova, Ed., Svetochuvstvitelnyie polimernyie materialyi [Light sensitive polymeric materials]. 1985.