Методика розрахунку реактивного компенсатора лінійного несиметричного навантаження трифазної трипровідної мережі
Основний зміст сторінки статті
Анотація
В статті сформульована методика розрахунку параметрів реактивного компенсатора лінійного несиметричного навантаження трифазної трипровідної мережі, що дозволяє збільшити коефіцієнт потужності несиметричного навантаження до одиничного значення. Показано, що в результаті застосування реактивного компенсатора потужність втрат в лінії передачі може бути зменшена до двох разів. У результаті виконаної роботи встановлено:
1) Збільшення коефіцієнта потужності трифазної системи до максимального одиничного значення веде до виграшу за потужністю втрат.
2) Втрати на проводах несиметричної системи в 2 рази більші за втрати симетричної системи, а коефіцієнт потужності несиметричної системи в корінь з двох раз менший за коефіцієнт симетричної.
Бібл. 3, рис. 8.
Блок інформації про статтю
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Посилання
Sirotin Yu.A., “Energeticheskie rezhimyi trehfaznoy trehprovodnoy tsepi [Power modes of a three-phase three-wire network],” Energetika: nadiynist ta energoefektivnist, Kharkiv,2013, p.128-141.
M. Yu. Artemenko., R. Yu. Kostyuk, “Koefitsient potuzhnosti ta koefitsient korisnoyi diyi trifaznih sistem zhivlennya pri liniynomu nesimetrichnomu navantazhenni [Power factor and efficiency factor of three-phase power systems with linear asymmetric load]”, Kyiv, 2015, p.17 – 23.
Zbigniew Hanzelka, “Power Quality.Mitigation of voltage unbalance. Guide for electrical design engineers”, 2007, p. 8 – 11.