Гребінчастий фільтр на ПАХ – резонаторі біжучої хвилі
Основний зміст сторінки статті
Анотація
В цій роботі запропоновано конструкцію та математичну модель гребінчастого фільтра на базі кільцевого резонатора поверхневих акустичних хвиль та двох хвилеводів на поверхнево – акустичних хвилях, що пов’язані з кільцевим резонатором у протилежних точках, що можуть бути використані при побудові стабілізованих ПАХ - генераторів. Завдяки використанню поверхневих акустичних хвиль діапазон частот цього типу фільтрів розширюється до діапазону високих частот і може досягати кількох гігагерц. Для реалізації фільтрів на поверхневих хвилях використовуються п'єзоелектрики, як кварцова плита. Однак кварц рідко використовується для виготовлення широкосмугових фільтрів. Титанат барію або ніобат літію зазвичай використовується. Відмінність роботи фільтрів SAW від кварцових або п'єзокерамічних фільтрів полягає в тому, що використовується не об'ємне коливання п'єзоелектрика, а хвиля, що поширюється по поверхні.
Блок інформації про статтю
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Посилання
G. C. Temes and S. K. Mitra, Sovremennaya teoriya filtrov i ih proektirovanie [Modern filter. Theory and design]. Moscow: Izdatel’stvo «Mir», 1977.
M. Y. Ilchenko and V. F. Vzyatyshev, Dielektricheskiye rezonatory [Dielectric resonators]. Moscow: Radio i svyaz, 1989.
V. S. Orlov, Filtry na poverkhnostnykh akusticheskikh volnakh [Surface acoustic wave filters]. Moscow: Radio i svyaz, 1984.
T. Pleshka and M. Zhovnir, “Piezoelektrychni khvylevody dlya vymiryuvalʹnykh peretvoryuvachiv na poverkhnevykh akustychnykh khvylyakh [Piezoelectric waveguides for measuring instruments transducers on surface acoustic waves],” 2016, pp. 101–106.
D. Morgan, Ustroystva obrabotki signalov na poverkhnostnykh akusticheskikh volnakh [Devices for processing signals on surface acoustic waves]. Moscow: Radio i svyaz, 1990.
P. T. and Zhovnir M., “Mathematical model of piezoelectric film waveguide surface acoustic waves,” 2016, pp. 83–84.
Y. N. Novikov, Elektrotekhnika i elektronika. Teoriya tsepey i signalov, metody analiza [Electrical and Electronics. Theory of circuits and signals, analysis methods]. Saint Petersburg, 2005, ISBN: 5-94723-515-3.
I. V. Lebedev, Tekhnika i pribory SVCH [Microwave equipment and devices]. Moscow: Vysshaya shkola, 1970.
A. A. Dvornikov, V. I. Ogurtsov, and G. M. Utkin, Stabilnyye generatory s fil’trami na poverkhnostno akusticheskikh volnakh [Stable generators with filters on surface acoustic waves]. Moscow: Radio i svyaz, 1983.
O. A. Koval, Metody syntezu ta analizu vymiryanykh syhnaliv [Methods of synthesis and analysis of measured signals]. Kharkiv, 2018.