Ємнісний датчик присутності
Основний зміст сторінки статті
Анотація
Метою даної роботи є дослідження можливості використання ємнісного датчика як пристрою, що фіксує присутність людини у приміщенні при проектуванні систем енергозбереження; визначити його основні параметри та способи застосування. У роботі досліджено ємнісний датчик, робота якого основана на чутливості до зміни діелектричної проникності середовища, у якому знаходиться чутливий елемент.
Дана стаття описує особливості роботи, основні параметри, проблеми та способи застосування такого датчика на основі проведеного експерименту.
Блок інформації про статтю
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Посилання
G. Raaja, “Basics and implementation of capacitive proximity sensing,” EE Times, 2008.
R. Komarov, “Iomkostnye datchiki priblizhenia [Capaсitive oncoming sensors],” Elektron. componenty, vol. 12, 2011.
R. Seguine, “Capacitive sensing techniques and considerations,” Mobile Handset DesignLine, Cypress Semiconductor, San Jose (CA), pp. 1–7, Nov-2007.
I. Foreyt, Iomkostnye datchiki neelektrycheskih velichin [Non-electrical capatitanse sensors], Energia. Moscow, Leningrad, 1966.
“Analiz okhrannykh sistem na osnove taktilnykh datchikov iomkosti [Analysis of security systems based on tactile capacitance sensors].”, URL: https://studfile.net/preview/8100820.
J. Frayden, Sovremennye datchiki. Spravochnik [Modern sensors. Handbook], Technosfer. Moscow, 2005, ISBN: 5-94836-050-4.
I. S. R. D. B. Kandic, B. D. Reljin, “On Modelling of Two-Wire Transmission Lines,” 2012, DOI: 10.1155/2012/351894.
M. A. Shustov, Prakticheskaia skhemotekhnika. 450 poleznykh skhem radioliubiteliam. [Practical circuitry. 450 useful schemes for radio amateurs], Alteks-A. Moscow, 2003.