Автоматизована система налаштування освітлювального обладнання з можливістю подальшого корегування
Основний зміст сторінки статті
Анотація
Для встановлення необхідного освітлення в процесі фотографування необхідно багато часу. Автоматизовані системи, які пропонують провідні компанії використовують технологію регулювання освітлення, прив'язану до фотокамери, що не завжди доцільно. У роботі представлена система, яка регулює інтенсивність світла, що надходить в залежності від освітленості об'єкта знімання. Розглянуто різні типи ламп і обрано найбільш відповідне джерело освітлення — світлодіодне. Для коректної обробки зміни освітленості використаний датчик, що має таку ж спектральну чутливість, як і людське око. Для забезпечення управлінням необхідною кількістю світлодіодів і зміни світлової температури, використана плата Arduino Uno, що керує регулятором напруги світлодіодів методом широтно-імпульсної модуляції.
Блок інформації про статтю
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Посилання
A. Hess and B. McLernon, Photography Techniques Digital Field Guide. John Wiley & Sons, 2012, ISBN: 978-1-118-27195-7.
“Pentax istDS user manual.” , URL: https://web.archive.org/web/20110516113934/http:/www.pentar.ru/downloads/instr/RUS_IstDS_OPM.pdf.
V. I. Kornaga, O. S. Oliinyk, V. M. Sorokin, and A. V. Rybalochka, “Algorithms and methods of automatic control of lighting systems optical characteristics,” Dokl. BGUIR, no. 4 (90), pp. 46-52, 2015, URL: https://doklady.bsuir.by/jour/article/view/510.
D. W. Samuelson, Motion picture camera and lighting equipment: Choice and technique. Hastings House, 1977, ISBN: 978-0803846852.
“Preimushhestva svetodiodnykh lamp pered energosberegayushhimi i nedostatki lyuminesczentnykh lamp.”, URL: http://oteks-m.ru/preimuschestva-svetodiodnyh-svetilnikov.
A. Obrubov, “Sravnitelnye kharakteristiki razlichnykh tipov istochnikov iskusstvennogo sveta.” 2015, URL: https://www.researchgate.net/publication/280608171_Sravnenie_istocnikov_sveta.
“Agilent HSDL-9000 Miniature Surface-Mount Ambient Light Photo Sensor.” , URL: https://www.q-ickey.ru/datasheets/99/HSDL-9000.pdf
“Digital 16bit Serial Output Type Ambient Light Sensor IC.” , URL: https://www.compel.ru/pdf-items/rohm/ps/bh1750/07beee657e74a08468d8074d9fc15925.
“Zagalni vidomosti pro Arduino Uno.” , URL: https://doc.arduino.ua/ru/hardware/Uno.
“Drajver MOSFET tranzistor IRF520 0-24V modul ARDUINO PIC ARM.” , URL: https://fd24.com.ua/p1044866185-drajver-mosfet-tranzistor.html.