Застосування 3D-моделювання в медицині при підготовці до 3D-друку
Основний зміст сторінки статті
Анотація
Визначено основну функцію 3D-моделювання при підготовці до 3D-друку в процесі створення медичних моделей, яка полягає у вдосконаленні 3D-сітки моделі за рахунок репарації, згладжування та додавання необхідних елементів. Визначено, що вибір програмного забезпечення для 3D-моделювання залежить від поставленої мети: для роботи з імплантатами та створення пацієнт-специфічних пристроїв можливе використання спеціально розроблених для даних цілей програм, таких як Within Medical та Medical Design Studio; при необхідності високої точності на етапі сегментації зображення можливе використання D2P, створеної для роботи з DICOM-зображеннями; для досягнення швидких результатів, коли не потрібне збереження максимальної точності, можливе використання мобільної версії програмного забезпечення, наприклад, Ossa 3D; для розробки власних інструментів та медичного обладнання можливе використання звичайних програм для 3D-моделювання, таких як Cinema 4D та Blender.
Блок інформації про статтю
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Посилання
S. S. Beknazarova, M. A. Maxammadjonov, and S. N. Ibodullayev, “3D-modeling and the role of 3D-modeling in our life,” World Sci., vol. 3, no. 7, pp. 28–31, 2016, URL: https://rsglobal.pl/index.php/ws/article/view/1054.
L. Gaget, “Top 8 of the best 3D modeling software for the medical industry (2021 Update),” Nov8, 2017. [Online]. Available: https://www.sculpteo.com/blog/2017/11/08/top-8-of-the-best-3d-modeling-software-for-the-medical-industry.
T. M. Bücking, E. R. Hill, J. L. Robertson, E. Maneas, A. A. Plumb, and D. I. Nikitichev, “From medical imaging data to 3D printed anatomical models,” PLoS One, vol. 12, no. 5, p. e0178540, May 2017, DOI: https://doi.org/10.1371/journal.pone.0178540.
“3D-DOCTOR Software has been one of the tremendous analysis software that I use on a regular bases to extract information from image files to create 3D model.” [Online]. Available: http://www.ablesw.com/3d-doctor/.
“Medical 3D printing and orthopedic implant design software.” [Online]. Available: https://www.autodesk.com/products/within-medical/overview.
“Medical Design Studio.” [Online]. Available: https://www.anatomage.com/medical-design-studio/.
“Ossa 3D.” [Online]. Available: http://www.conceptualiz.com/products_ossa.html.
“D2P. DICOM 3D Modeling Software.” [Online]. Available: https://www.3dsystems.com/dicom-to-print.
“CINEMA 4D 3D computer animation, modeling, simulation, and rendering software.” [Online]. Available: https://www.maxon.net/en/cinema-4d.
“Blender.” [Online]. Available: https://www.blender.org/.